Zbyt wczesne koszenie może zabić siewki trawy
Zbyt wczesne koszenie może poważnie uszkodzić siewki trawy i należy go całkowicie unikać. Może to spowodować nie tylko uszkodzenie młodych roślin, ale także choroby. W związku z tym zawsze najlepiej jest poczekać z koszeniem do momentu, gdy trawa będzie w pełni rozwinięta. Oto kilka wskazówek dotyczących utrzymania zdrowego trawnika. Zbyt wczesne koszenie:
Pozostaw nową trawę w spokoju przez co najmniej 8 tygodni przed jej skoszeniem. Jeśli trzeba ją skosić, należy ściąć tylko jedną trzecią łodygi. Spowoduje to znaczne osłabienie trawy. Podobnie należy ściąć tylko jedną trzecią źdźbła, co wystarczy, aby zapobiec uszkodzeniu sadzonek. Podczas koszenia trawy należy pamiętać o użyciu ostrego ostrza, aby nie uszkodzić nowej trawy.
Wiosną temperatura będzie cieplejsza i trawa będzie mniej obciążona. Jeśli temperatury są wysokie, będzie ona trudniej rosła. Najlepiej kosić trawnik we wczesnych godzinach porannych, ponieważ są one mniej obciążające dla trawy. Ponadto, po skoszeniu można zgrabić martwą trawę, aby poprawić jej wygląd. Zbyt wczesne koszenie może zabić sadzonki trawy – Sekcja jest efektem analizy redakcyjnej portalu https://meblemarkt.pl. Ważne jest, aby ograniczyć podlewanie, a zamiast tego dokładnie namoczyć glebę, co umożliwi głęboki wzrost korzeni trawy.
Zbyt krótkie przycinanie trawnika osłabi go i zachęci do wzrostu chwastów. Ważne jest także, aby utrzymywać trawnik na wysokości 3 cali, ponieważ zapewni to wzrost nowych roślin i wyprze chwasty. Zbyt krótkie przycinanie trawnika sprzyja również rozwojowi patogenów i owadów, co zwiększy ogólny nakład pracy, jaki trzeba wykonać. Dlatego przed przystąpieniem do koszenia warto pozwolić sadzonkom trawy rozwinąć się w pełni.
Dodawanie nawozu do młodej trawy
Podczas koszenia trawnika można dodać trochę nawozu, aby trawa dobrze rosła. Dodanie zbyt dużej ilości nawozu może spowodować wypłukiwanie składników odżywczych z trawnika do wód gruntowych, jezior, strumieni i terenów podmokłych. Pamiętaj, że trawy potrzebują tylko ograniczonej ilości pożywienia, więc dodanie większej ilości nie zawsze jest lepsze. Ilość nawozu dodawanego do trawnika powinna odpowiadać rodzajowi trawy, którą posiadasz.
Jeśli chcesz dodać nawóz do młodej trawy, pamiętaj, aby kupić zbilansowany nawóz z odpowiednim stosunkiem fosforu, azotu i potasu. Stosunek N-P-K powinien być co najmniej taki sam, ale dwie pierwsze liczby powinny być wyższe. Potas jest ważny, ale nie przesadnie wysoki. Pamiętaj, że Twój trawnik nie jest jeszcze założony, więc będzie potrzebował nawozu przez kilka tygodni, zanim w pełni się rozrośnie.
Przy pierwszym zastosowaniu nawozu zmierz powierzchnię, która ma być nawożona. Możesz również zastosować nawóz startowy przed sadzeniem. Dzięki temu trawa będzie rosła szybciej. Pamiętaj jednak, aby podlać glebę zaraz po zastosowaniu nawozu. Możesz również użyć dobrej jakości kompostu, aby zastąpić nawóz startowy. Gdy nasiona trawy urosną kilka miesięcy, możesz zastosować zwykły nawóz. Można nawet wymieszać nawóz startowy z nasionami, aby uzyskać szybszy start.
Trawy ciepłolubne wymagają więcej azotu niż trawy chłodnolubne. Dzieje się tak dlatego, że ich okres wzrostu jest najlepszy w najcieplejszych miesiącach roku (od 80 do 95 stopni Fahrenheita). Jeśli jednak temperatura jest zbyt niska, nie będą w stanie prawidłowo rosnąć. Tak długo, jak jesteś w stanie zapewnić trawie mnóstwo składników odżywczych przez cały rok, powinna ona rosnąć bujnie, zielono i w dobrej równowadze.
Utrzymanie wilgotnej gleby przed koszeniem
Utrzymanie wilgotnych dwóch cali gleby przed koszeniem młodej trawy. Sadzonki nie wykiełkują dobrze, jeśli gleba będzie zbyt sucha. Podlewaj sadzonki co najmniej dwa razy dziennie, dopóki nie wykiełkują. Możesz zwiększyć częstotliwość zamgławiania sadzonek, w zależności od pory roku. Podlewaj sadzonki raz dziennie, jeśli jest sucho lub gorąco. Podczas gorącej i suchej pogody może być konieczne częstsze podlewanie. Utrzymuj górne dwa cale gleby wilgotne, dopóki trawa się nie zadomowi. Podczas koszenia młodej trawy należy pamiętać o podlewaniu jej, gdy osiągnie odpowiednią wysokość.
Utrzymywanie wilgotnej gleby przed skoszeniem nowej trawy może zapobiec infekcjom grzybiczym i uszkodzeniom trawnika. Zbyt sucha gleba może doprowadzić do powstania grzyba, który może zabić młodą trawę. Utrzymuj glebę w stanie wilgotnym przez pierwsze trzy tygodnie po wysianiu nasion. Następnie należy ograniczyć podlewanie do dwóch razy w tygodniu. Upewnij się, że korzenie trawy głęboko penetrują glebę, co zapobiega chorobom grzybowym.
Podlewanie trawy jest niezbędne dla jej wczesnego wzrostu. Nasiona potrzebują wilgotnego środowiska, aby wykiełkować. Gleba, która wyschnie, nie wytworzy trawy. Sadzonki mogą potrzebować od pięciu do trzydziestu dni, aby wykiełkować. Regularne podlewanie gleby podczas procesu kiełkowania jest ważne dla wzrostu i rozwoju nowej trawy. Jednak podlewanie w okresie kiełkowania nie zawsze jest zalecane, dlatego przed koszeniem młodej trawy należy sprawdzić warunki pogodowe.
Przed koszeniem młodej trawy upewnij się, że gleba jest odpowiednio przygotowana. Podlewanie przed wysiewem pomoże utrzymać wilgotność sadzonek. Zapobiegnie również zbyt szybkiemu wysychaniu sadzonek. W ciągu pierwszych trzech dni podlewanie obszaru wokół nasion jest niezbędne. Podlewanie obszaru wokół nasion kilka razy dziennie jest ważne, ponieważ nasiona wymagają wilgoci do kiełkowania. Gdy siewki wykiełkują, należy ponownie podlać glebę. Młoda trawa nie ma korzeni, które mogą przetrwać okres suszy. Utrzymywanie gleby w stanie wilgotnym pomaga sadzonkom głębiej się ukorzenić.
Utrzymywanie ścinków na trawniku
Pozostawianie ścinków na trawniku po skoszeniu młodej trawy ma kilka korzyści. Ścinki zawierają azot i inne składniki pokarmowe dla roślin, więc zmniejszają zapotrzebowanie na dodatkową wodę. Jeśli jednak nie chcesz wykonywać dodatkowej pracy na trawniku, powinieneś je usunąć. Poza tym, ścinki są mniejsze i mogą się szybko rozłożyć. Dlatego nie stanowią one problemu, ale muszą być na tyle małe, aby trawnik zachował niezbędne składniki odżywcze.
Używanie kosiarki z workiem to dobry pomysł. Źdźbła trawy składają się w 85% z wody i innych składników odżywczych. Ścinki działają jak nawóz dla Twojego trawnika poprzez rozkładanie tkanki liściowej i dodawanie jej do gleby. Jednak możesz również wykorzystać ścinki do kształtowania krajobrazu. Jest to łatwy i podstępny sposób na zagospodarowanie śmieci.
Pozostawianie ścinków trawy na trawniku po koszeniu to kolejny dobry sposób na ich ponowne wykorzystanie jako mulcz lub kompost. Zawierają one te same składniki odżywcze, co reszta trawnika. Ponadto pomagają one poprawić jakość gleby i nie przyczyniają się do powstawania strzechy. Pozostawienie ścinków na trawniku podczas koszenia młodej trawy to świetny sposób na zmniejszenie ogólnego zapotrzebowania na nawozy, a jednocześnie oszczędność dla środowiska.
Oprócz kompostowania, pozostawianie ścinków na trawniku zapobiegnie również gromadzeniu się ich w pojemniku na śmieci. Jeśli masz ogród społeczny, możesz zostawić tam ścinki trawy. Ścinki nie tylko utrzymają glebę w stanie wilgotnym, ale także pomogą poprawić jakość kompostu. Możesz również wykorzystać ścinki trawy do produkcji unikalnego papieru. Są one teksturowane, pachnące i bardzo przydatne. Należy jednak pamiętać, że pozostawianie ścinków na trawniku jest dobrym pomysłem tylko wtedy, gdy jest on zdrowy i zielony.
Podobne tematy
- Czy można kosić mokrą trawę?
- Trawa może opancerzyć prawie wszystko
- Podlewanie i nawożenie trawnika w warunkach suszy
Wychowywałam sie na wsi, zajmowałam się ogrodem przy domu na co dzień. Posiadam ogromną wiedzę na temat rodzajów kwiatów i innych roślin. Zapraszam do przeczytania moich artykułów.